پربیننده ها

آخرین اخبار

6. خرداد 1395 - 19:55   |   کد مطلب: 31315
نوع زندگی افراد ساکن، معماری خانه‌ها، رسومات و فرهنگ‌ها، نام‌های غیرمعمول و شاید هم گاهی ترکیبی از همه‌ این موارد است که از یک منطقه‌، محلی عجیب و شهری خاص را می‌سازد.

به گزارش آوای سیدجمال به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فهرست عجیب‌ترین‌ها در جهان تمامی ندارد و هر بار با لیستی جدید مواجه می‌شویم که باعث شگفتی شنوندگان می‌شود. به نظرتان چه چیزی باعث می‌شود که یک منطقه‌ مسکونی عجیب نام بگیرد؟ چه فاکتورهای برای رفتن در چنین لیستی وجود دارد؟ در ادامه مطلب، با نام و ویژگی‌های عجیب‌ترین شهرهای جهان آشنا می‌شویم.

 

لانگیربین

شمالی‌ترین شهر کره‌ی زمین، لانگیربین نروژ است. اما این تنها نکته‌ی منحصربفرد این شهر نیست. مردن در لانگیربین غیر قانونی است. در این شهر تنها یک قبرستان کوچک وجود دارد که از 70 سال پیش دیگر هیچ مرده‌ای را نمی‌پذیرد، زیرا جنازه‌ها در لایه‌ی منجمد دائمی اعماق زمین تجزیه نمی‌شوند.

رازول

رازول نیومکزیکو را به خاطر حادثه‌ی عجیبی که سال 1947 در آن اتفاق افتاد می‌شناسند. بسیاری از طرفداران UFO ادعا کردند که آن سال یک سفینه در این منطقه فرود آمد، بیگانگان سوار بر آن دستگیر شدند و ارتش برای لاپوشانی قضیه وارد عمل شد. در حال حاضر این شهر توریست‌های علاقه‌مند به UFO و بیگانگان فضایی را به سمت خود جذب می‌کند.

 

کوبر پدی

کوبر پدی در جنوب استرالیا، یک روستا در نزدیکی معدن عقیق است که تقریبا جای زندگی نیست. این روستا در میانه‌ی صحرایی قرار گرفته است که در تابستان دمای هوا زندگی را غیر ممکن می‌کند، پس معدن کاوان همه چیز را زیر زمین ساخته‌اند. آن‌ها از معادن قدیمی عقیق هم برای ایجاد محل زندگی استفاده کرده‌اند. خانه‌هایی که در تمام سال دارای دمای مناسب هستند و به تهویه‌ی هوا یا وسایل گرمایشی هم نیاز ندارد.

 

یاکجیما