آخرین اخبار

16. آبان 1396 - 22:29   |   کد مطلب: 31115
یادداشت/فاطمه بگزاده
قانون ریشه افکار آلوده را بسوزاند
یک نویسنده نوشت: شهر نیاز به آرامش دارد و مردم شهر نیاز به آسایش؛ قانون باید ریشه این افکار آلوده را بسوزاند تا رنگ نفرت از دل کسانی که بی‌خود لباس سیاه به تن خانواده‌ها می‌کنند، از میان برداشته شود.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ به دنبال جریحه‌دار شدن خاطر شهروندانی از حادثه قتل دو برادر در اسدآباد، فاطمه بگزاده از نویسندگان این شهر دل به قلم برداشت و یادداشتی در این زمینه نوشت:

 

زندگی کوتاه‌تر از آن است که به خصومت بگذرد؛

 قلب‌ها گرامی‌تر از آن‌اند که بشکنند؛ فردا طلوع خواهد کرد، حتی اگر ما نباشیم.

 

چه قدر زیباست اگر در این دنیایی که آخرش فانی است و تنها به خودش واگذار می‌ماند، خصومت‌ها را کنار گذاشت و دل سپرد به دوستی و مهربانی.

 

وقتی‌که مهربانی با خودش یک عالم عاطفه و عشق به همراه دارد، چرا باید آن را زیر پا گذاشت و به‌سوی بدی‌ها رفت؛ چرا نباید از عمری که خداوند به انسان داده است به نحو احسنت استفاده نکرد.

 

 کینه‌ها همیشه به همراه خود تیرگی دارند. رنگی سیاه که با هیچ روشنی نمی‌گنجد و سبب می‌شود که قلب بشکند و دل به درد بیاید و آخرش بشود پشیمانی و کشیدن آهی سرد که چرا این‌طور شد؟ که چرا غفلت کردم؟ و هزاران چرای دیگر که بعد از افتادن اتفاقی که نباید بیفتد از نهادمان بلند می‌شود.

 

این اتفاق‌ها نه‌تنها خانواده را به مشقت و خستگی و سرافکندگی می‌کشاند و چه‌بسا جامعه‌ای را هم زشت می‌کند.

 

 قاضی ما نیستیم؛ قاضی خداست قرار نیست، در هر کاری خودمان تصمیم بگیریم. خداوند چندین بار در قران انسان‌ها را به صبر دعوت کرده و فرموده‌اند یکی از نشانه‌های ایمان صبر است.

 

کسانی که با انداختن هراس به دل جامعه شهر را به هول و هراس می‌اندازند هرگز نمی‌توانند از چنگ قانون بگریزند. 

 

شهر نیاز به آرامش دارد و مردم شهر نیاز به آسایش؛ قانون باید ریشه این افکار آلوده را بسوزاند تا رنگ نفرت از دل کسانی که بی‌خود لباس سیاه به تن خانواده‌ها می‌کنند، از میان برداشته شود.

 

ما همگی مسلمانیم و برادر؛ برادر دلش نمی‌خواهد به برادری آزار برسد. این آزارها باید از میان برداشته شود تا جامعه به‌سوی سلامتی هدایت شود.

 

همه ما به‌عنوان شهروند وظیفه‌ داریم نگهدار سلامتی جامعه و شهر خود باشیم و کسانی که با اشتباهی بزرگ و کوتاه‌فکری تنش ایجاد می‌کنند باید مجازات شوند.

 

در آخر فراموش نکنیم که زندگی زیبایی‌های زیادی دارد. جاده زندگی سرسبز است و پر ازگل‌های زیبا و قشنگ که هرکدام عطری دارند، دل‌انگیز؛

 

 بیاییم به‌جای کینه دوزی به‌جای خصومت دلگیری در وجود هم عاطفه بکاریم تا محبت برداشت کنیم. چراکه از محبت هر خاری گل می‌شود از محبت عشق می‌روید و از عشق ایثار و از ایثار فداکاری؛

 

 به امید روزی که همه ما انسان‌ها معنای شرافت را بفهمیم و آن را مشق کنیم تا فرزندانمان یاد بگیرند که جز زیبایی و عاطفه در دل چیزی دیگر راه ندهند.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد