آخرین اخبار

20. آذر 1398 - 14:48   |   کد مطلب: 34286
استاندار همدان با اشاره به اینکه باید با فرهنگسازی آمار 50 هزار بیسواد در استان همدان را کاهش داد، از تعداد بالای بی‌سوادان در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد و رزن سخن گفت.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از خبرگزاری موج همدان، سید سعید شاهرخی، استاندار همدان در شورای آموزش‌ و پرورش استان همدان با اشار ه به برنامه ریزی در راستای کاهش تعداد بالای بی‌سوادان در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد و رزن و ترویج سواد آموزی، گفت: تلاش ما بر این است که آموزش‌ و پرورش در راه پیشرفت جامعه موفق باشد و در این مسیر هرجا نیاز داشته باشد پشتیبانی خواهیم کرد.

 

استاندار همدان با اشاره به اینکه وضعیت ما در عرصه سوادآموزی نسبت به میانگین کشوری بهتر است گفت: البته معتقدیم باید به جایگاه بالاتری دست‌ یابیم.

 

وی تأکید کرد: با توجه به وجود تعداد بالای بی‌سوادان در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد و رزن باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گیرد.

 

شاهرخی با بیان اینکه باید موانع بی‌سوادی در جامعه رفع شود که نیازمند فرهنگسازی در این زمینه هستیم بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی حوزه‌های علمیه، بخشداران و دهیاران تأکید کرد.

 

وی از وجود ۵۰ هزار بی‌سواد در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه باید با فرهنگسازی این آمار کاهش یابد خواستار توجه ویژه مسوولان نهضت سوادآموزی به روستاها و عشایر شد.

 

استاندار همدان با اشاره به اختصاص مبلغی از بودجه اجتماعی استان به منظور ترویج سوادآموزی و اقامه نماز در مدارس بیان کرد: همدان در بخش اقامه نماز جزو استان‌های اول کشور است.

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal