آخرین اخبار

19. آذر 1398 - 23:49   |   کد مطلب: 34274
فرماندار شهرستان اسدآباد در جلسه بررسی میزان وضعیت تولید گوشت قرمز شهرستان، از تحقق ۶۷ درصدی تولید گوشت قرمز اسدآباد در سند راهبردی استان خبر داد و گفت: ۵۵ واحد صنعتی دام سنگین اسدآباد غیرفعال و نیمه فعال است.

به گزارش آوای سیدجمال، مجید درویشی اظهار کرد: براساس سند راهبردی سه ساله استان در برش شهرستانی میزان سهمیه تعهد شده تولید گوشت قرمز اسدآباد در سالجاری ۱۱۷ هزار و ۸۹۶ کیلوگرم بوده که تا کنون از این میزان سهمیه تولیدی شهرستان تولید ۷۸ هزار کیلوگرم آن محقق شده و براساس پیش بینی ها تا پایان سال علاوه بر تحقق کل سهمیه، اسدآباد ۱۰ درصد بیش از سهمیه تعهد شده در رابطه با تولید گوشت قرمز اقدام کند.

 

درویشی سهمیه تولید گوشت قرمز شهرستان اسدآباد را برابر با برنامه پنج ساله ششم توسعه به میزان ۴۰۵ کیلو گرم برشمرد و تصریح کرد: تا سال ۱۴۰۰ کل این سهمیه تعهد شهرستان محقق خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه ۹۲ درصد تولیدات گوشت قرمز استان توسط واحدهای سنتی و هشت درصد توسط واحدهای صنعتی تأمین می شود، خاطرنشان کرد: تا پایان سال از ۱۴۲ هزار و ۳۰۲ رأس گوسفند شهرستان ۱۷ هزار و ۳۶۱ رأس و از ۲۸ هزار و ۳۷۱ رأس دام سنگین شهرستان تعداد ۱۶۰۰ رأس قابلیت کشتار خواهند داشت.

 

درویشی در ادامه تعداد واحدهای صنعتی دام سنگین اسدآباد را ۸۵ واحد برشمرد و افزود: از این تعداد واحد ۳۰ واحد فعال و مابقی غیرفعال و یا نیمه فعال هستند که باید در ستاد تسهیل نسبت به مشکلات این واحدها رسیدگی شود.

 

وی اعلام کرد: شهرستان اسدآباد دارای ۳۰ واحد مرغداری بوده که ۱۷ واحد آن فعال و مابقی به دلایل مختلف از جمله مشکلات اعتباری غیرفعال و راکد هستند.

 

وی با تأکید بر فعال شدن مجدد واحدهای مرغداری و گاوداری های صنعتی راکد شهرستان گفت: فعال شدن دوباره این واحدها و ورود به چرخه تولید آنان از نقش مؤثری در بحث اشتغال و ارتقای تولید شهرستان دارد که با بررسی مشکلات این واحدها باید سعی کنیم تا در فصل بهار سال آینده کار خود را دوباره شروع کرده و به چرخه تولید بازگردند.

 

فرماندار شهرستان اسدآباد در پایان اظهار کرد: اسدآباد در حال حاضر رتبه سوم تا چهارم را در بحث تولید گوشت قرمز بر اساس سهمیه تعهد شده برنامه سه ساله راهبردی استان داراست.

انتهای پیام

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal