آخرین اخبار

1. مرداد 1398 - 15:17   |   کد مطلب: 32950
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور گفت: گرچه استان همدان بی سروصدا کار بازسازی مساکن روستایی و شهری در حال انجام است اما این استان در میزان حجم خسارت و تخریب رتبه دوم را بعد از استان لرستان دارد.

به گزارش آوای سیدجمال، عزیزالله مهدیان در حاشیه بازدید از منازل در حال ساخت سیل زده روستاهای شهرستان اسدآباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بازسازی مناطق سیل زده بلافاصله بعداز جاری شدن سیل اقدامات اولیه برای ساخت و بازسازی مساکن روستایی و شهری آغاز شد.

 

وی گفت: امروز شاید استان همدان بی سروصدا کار بازسازی مساکن روستایی و شهری در حال انجام است اما این استان در میزان حجم خسارت و تخریب رتبه دوم را بعداز استان لرستان دارد.

 

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور با بیان اینکه منابع و اعتبارات بازسازی آن تأمین و هفته آینده از سوی دولت ابلاغ می شود، گفت: بسیاری از مناطق سیل زده شناسایی و کار بازسازی شروع شده که طبق برنامه زمانبندی مردادماه واحدهای تعمیری کامل می‌شود و واحدهای احداثی هم تا پایان سال انجام خواهد شد.

 

وی گفت: البته استان همدان به دلیل منطقه سردسیر بودن باید بازسازی مسکن روستایی و شهری باید تا پایان آبان ماه به اتمام برسد و این همت مردم را هم می‌طلبد.

 

مهدیان با بیان اینکه در کل کشور در حادثه سیل بیش از ۹۸۵ هزار واحد تعمیری وجود دارد، گفت: در مناطق روستایی ۵۶ هزار صد درصد تخریب شدند و در منطقه شهری ۱۰ هزار واحد مسکن است.

 

وی باقدردانی از همکاری خوب بانکهای عامل برای پرداخت تسهیلات بازسیازی واحدهای مسکونی، گفت: در پرداخت تسهیلاات واحدهای احداثی روستایی ۴۰ میلیون تومان وام، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض است که درکنار آن یک وام معیشتی هم به میزان ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون وام بلاعوض پرداخت می‌شود که در مجموع ۷۰ میلیون تومان کمک است.

 

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کشور ادامه داد: در بخش منازل شهری آسیب دیده ناشی از سیل نیز وام ۵۰ میلیون تومان و کمک بلاعوض ۱۲ میلیون تومان و وام معیشتی هم به میزان ۱۵ میلیون تومان وام و ۵ میلیون وام بلاعوض پرداخت می‌شود که در مجموع ۸۰ میلیون تومان تسهیلات و کمک بلاعوض پرداخت می شود.

 

وی از کمک های بنیاد مستضعفین به مناطق سیل زده اشاره کرد و گفت: ۸ تن سیمان به میزان ۱۶۰ کیسه بین واحدهای احداثی و برای واحدهای تعمیری نیز یک تن به میزان ۲۰ کیسه تقسیم شده است.

 

مهدیان افزود: تعداد ۹ هزار واحد مسکونی احداثی و تعمیری در مناطق سیل زده استان همدان وجود دارد و به هر میزان سیمان احتیاج باشد، در اختیار آنان قرار خواهیم داد.

 

وی در خصوص ضمانت دریافت تسهیلات برای واحدهای سیل زده نیز گفت: بانکها به ساده ترین شکل ممکن ضمانت وام ها را در نظر گرفته اند که هم سفته و ضمانت به صورت زنجیره ای است.

عصرهمدان

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal