آخرین اخبار

5. تير 1398 - 9:23   |   کد مطلب: 32785
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان از افتتاح سد نعمت‌آباد اسدآباد تا پایان سال 98 خبر داد و گفت: این سد در حال حاضر 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش آوای سیدجمال، منصور ستوده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: پروژه سد نعمت‌آباد اسدآباد با پیشرفت فیزیکی 91 درصد در حال حاضر برای تکمیل و بهره‌برداری نیازمند ۲۵ میلیارد تومان اعتبار است که امسال تامین اعتبار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه تا پایان سال 96 برای این پروژه ملی بیش از 5 میلیارد تومان هزینه شده است افزود: کمبود اعتبار مصوب و تخصیص یافته از دلایل تاخیر در افتتاح و بهره‌برداری این پروژه است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه پروژه ملی سد نعمت‌آباد در پایان سال 82 کلنگ‌زنی و در سال 83 عملیات اجرایی این طرح آغاز شده است تصریح کرد: آب این سد برای مصارف کشاورزی، محیط‌ زیست و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی صرف خواهد شد.

 

ستوده اضافه کرد: سد نعمت آباد در 12 کیلومتری شمال غرب اسدآباد قرار دارد و هدف آن کمک به توسعه و بهبود آبیاری در 450 هکتار از اراضی دشت اسدآباد است.

 

وی خاطرنشان کرد: این سد خاکی همگن با ارتفاع 21 متر، طول تاج 566 متر، عرض تاج 6 متر با ظرفیت مخزن 4 میلیون مترمکعب است که 5.3 میلیون مترمکعب حجم آب را تنظیم می‌کند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal