پربیننده ها

آخرین اخبار

18. مهر 1397 - 11:26   |   کد مطلب: 31420
مدیرکل اداره پست استان همدان از به روزرسانی آدرس در 27 شهر و انجام ژئوکد 76 هزار ساختمان استان همدان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش آوای سیدجمال، به نقل از نافع، محمد امیدی ظهر امروز به مناسبت روز جهانی پست در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اتحادیه جهانی پست در جهان با هدف سازماندهی و بهبود خدمات پست در سطح بین‌الملل تشکیل شده است؛ ایران با توجه به عضویت در اتحادیه جهانی پست با 192 کشور مراوده پستی دارد. 

 

وی با بیان اینکه براساس اصل 44 قانون اساسی پست باید به بخش خصوصی محول می‌شد، گفت: پس از آغاز به کار دولت یازدهم و مطالعه اتحادیه جهانی هیچ کشوری در دنیا پست را به بخش خصوصی واگذار نکرد.

 

مدیرکل اداره پست استان همدان بیان کرد: اساسنامه جدیدی منطبق بر نیازهای جامعه برای اداره پست تعریف و در این اساسنامه جهت‌گیری اداره پست تغییر کرده است.

 

وی افزود: طبق این اساسنامه خدمات پستی از حالت دولتی خارج و تا پایان سال 96 دو اپراتور بخش خصوصی وارد عرصه رقابت با اداره پست شده و پست از انحصار بخش دولتی خارج شد؛ اوایل سال جاری و اواخر سال گذشته مجوز دو اپراتور بخش خصوصی صادر و این دو اپراتور بخش اکنون موازی با اداره پست در کشور فعالیت دارند.

 

امیدی خرید و فروش اینترنتی را مهمترین سرویس اداره پست در حال حاضر برشمرد و تصریح کرد: مدیریت مکان‌های کشور مبتنی بر نشانه کد پستی ده رقمی با همکاری 24 دستگاه براساس اساسنامه با متولی‌گری اداره پست انجام می‌شود.

 

وی به روزرسانی یک هزار و 106 روستا با بیش از 528 هزار و 126 فقره را تا پایان شهریورماه سال گذشته برشمرد و ادامه داد: از سال گذشته تا اواخر خرداد ماه سال جاری سه شهر همدان، ملایر و نهاوند با تعداد 534 هزار رکورد به‌ هنگام شده‌ است.

 

مدیرکل اداره پست استان همدان خاطرنشان کرد: در سال جاری آدرس 27 شهر استان همدان به روزرسانی خواهد شد و تا کنون به روزرسانی آدرس شهرستان بهار و لالجین انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته در سه شهرستان استان 142 هزار ساختمان ژئوکد شده است، یادآور شد: امسال نیز در 27 شهر برای 76 هزار ساختمان ژئوکد انجام می‌شود.

 

امیدی با اشاره به وجود 691 واحد پستی فعال در استان، اظهار کرد: از این تعداد، 512 واحد روستایی و 179 واحد شهری است؛ اکنون 21 خط فعال در سطح استان وجود دارد که 17 خط آن مربوط به روستاهاست.

 

وی در پایان گفت: اکنون 600 نفر نیرو در بخش خصوصی با اداره پست همکاری دارند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal