پربیننده ها

آخرین اخبار

16. مهر 1397 - 9:35   |   کد مطلب: 31408
رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد گفت: طی 6 ماهه امسال 412 هزار و 613 رأس دام‌ کوچک و بزرگ علیه بیماری‌های دامی در اسدآباد واکسیناسیون شدند.

به گزارش آوای سیدجمال، عادل بصیری محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، با ارائه گزارشی از عملکرد 6 ماهه اداره دامپزشکی اسدآباد، اظهار کرد: طی این مدت بیش از 4 هزار بازدید با صورت‌ جلسه نظارت و بازرسی بهداشتی بر مواد خام دامی صورت گرفته است.

 

وی در ادامه گفت: طی این مدت تعداد 412 هزار و 613 رأس دام‌های کوچک و بزرگ علیه بیماری‌های دامی بروسلوز(تب مالت)، آبله، تب برفکی، طاعون نشخوارکنندگان کوچک(PPR ) و هاری واکسیناسیون انجام شده است.

 

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد با اشاره به کنترل ورود و خروج دام، طیور و احشام، بیان کرد: برای جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها مجوزهایی صادر و بازدید حین دوره و پایان فارم و در نهایت مجوز کشتار انجام شد.

 

وی با بیان اینکه تست سل به تعداد 555 رأس و حدود 300 رأس خون‌گیری برسلوز گاوداری‌های صنعتی و نیمه‌صنعتی انجام‌شده است، افزود: مراقبت فعال و غیرفعال از واحدهای پرورش دامداری مرغداری آبزیان، زنبورستان و پایش و نمونه‌گیری از آنها به‌ صورت دوره‌ای جهت انجام آزمایش و نظارت بر اعتبار پروانه‌ها صورت گرفت.

 

بصیری محمدپور با اشاره به صدور پروانه اشتغال برای حمل بهداشتی فرآورده‌های دامی و خام دامی توسط خودروهای سبک و سنگین، تصریح کرد: 78 مورد از مراکز درمانی و مایه‌کوبی، داروخانه بخش خصوصی بازدید شده و البته یک مورد داروخانه متخلف هم به هیأت بدوی دامپزشکی به منظور رسیدگی به تخلف معرفی‌ شده است.

 

وی به برگزاری 25 مورد کلاس‌های آموزشی ترویجی برای اقشار مختلف در خصوص بیماری‌های مشترک انسان و دام اشاره کرد و ادامه داد: در این کلاس‌ها افراد با فرهنگ دامداری و انواع بیماری‌های دام آشنا شده و بیماری‌ها در منطقه کاهش‌ یافته است.

 

رئیس اداره دامپزشکی اسدآباد از کاهش بسیاری از بیماری‌های دامی و طیور و کاهش کانون‌های بیماری دامی نسبت به سال‌های گذشته در این شهرستان خبر داد و خاطرنشان کرد: از جمله این بیماری‌ها لم پی اسکین و تب کریمه کنگوست که در شهرستان موردی نبوده و آنفلوانزا، تب برفکی ، هاری، آبله ، شاربن و PPR از دیگر موارد بوده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به مطالبات دامپزشکی اسدآباد اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه با کمبود اعتبارات مواجه هستیم و این در حالیست کهاین اداره به صورت مستقیم در سلامت مردم نقش مهمی دارد.

بصیری محمدپور با بیان اینکه قرار نگرفتن دامپزشکی در طرح تحول  سلامت یکی از مشکلات اساسی دامپزشکی است، اظهار کرد: حقوق کارکنان دامپزشکی نسبت به سایر ارگان‌ها کم است در حالی که دامپزشکان به‌ صورت مستقیم با دام‌ها ارتباط دارند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
بانک ملت
https://telegram.me/Avaseyedjamal