آخرین اخبار

5. آذر 1395 - 15:04   |   کد مطلب: 33392
گزارشی تجمیعی از فعالیت‌های گسترده بسیج سازندگی در طول سال؛
بسیج سازندگی الگویی موفق در تحقق اقتصاد مقاومتی
بسیج سازندگی در اسدآباد به‌عنوان نهادی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی با پرداخت 600 میلیون تومان تاکنون توانسته در تحقق این شعار اقتصادی پیشگام باشد.

به گزارش آوای سیدجمال؛ نام بسیج که به میان می‌آید، یادآوری اقتداری مردمی است که با بسیج شدنشان پیروزی انقلاب را رقم زدند و پشتوانه‌ای برای این نظام؛

 

بسیج در قشرهای مختلف مردم به‌نوعی نمود پیداکرده که فعالیت افرادی به‌عنوان بسیجی نمایانگر تحقق آرمان‌های انقلاب است؛

 

ازجمله نهادهایی که به‌واسطه بسیج شکل گفت، بسیج سازندگی بود که درزمینهٔ های مختلف فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و نمونه‌ای از این فعالیت در شهرستان اسدآباد است.

 

طرح‌های اقتصاد مقاومتی ازجمله طرح‌های بوده که به‌واسطه بسیج سازندگی و همت یک بسیجیان بنیان نهاده شد و به این شعار جامعه عمل پوشاند؛

 

ازجمله طرح اقتصاد مقاومتی ایجاد یک دامداری کوچک بود که جوانی را با مدرک لیسانس مشغول به کار کرد و او این کار را به کار دولتی ترجیح داد.

 

این جوان روستایی که  از کودکی همراه پدرش به چوپانی می‌پرداخت، امروز سربلند در بین اجتماع فعالیت می‌کند و می‌گفت در شهر باید آشنایی یا پارتی می‌داشتی که در ادارات مشغول به کار شوی و آن‌هم من که از روستا به شهر رفته بودم، پیش نیامده بود.

یکی دیگر از جوانان یکه به‌واسطه همین بسیج سازندگی خود را ساخته افشین هادیان است که تنها 23 سال بیشتر ندارد و باعلاقه‌ای که از نوجوانی به پرورش زنبورعسل داشته، علی‌رغم اینکه مقطع کارشناسی را در رشته حقوق داشت، اما به دلیل نبود شغل دولتی به فکر این مهم افتاده است.

 

امروز او با گرفتن تسهیلات اقتصادی مقاومتی از سوی بسیج سازندگی توانسته با پرورش زنبورعسل یکی از موفق‌ترین تولیدکننده‌های محصول عسل باشد.

 

او در گفت‌وگویی با این جوان 23 ساله می‌گوید: 15 سال بیشتر نداشتم که با یک کندو به شغل زنبورداری پرداختم و هم‌اکنون 250 کندوی زنبورعسل دارم.

 

افشین هادیان با بیان اینکه برای افزایش تعداد کندوهای زنبورعسل نیاز به سرمایه بیشتری داشتم که زمانی که شنیدم تسهیلات اقتصاد مقاومتی را بسیج سازندگی پرداخت می‌کند، اقدام کردم، افزود: این تسهیلات علی‌رغم اینکه مبلغش پائین بود اما توانستم استفاده خوبی از آن داشته باشم.

وی ادامه داد: با این تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای خرید دستگاه زهرگیر، شکر، دارو، موم جعبه و... اقدام کردم و امروز از کار و شغل رضایت کامل دارم.

 

 

تولیدکننده موفق اسدآبادی دیگری که از آسان‌گیری در پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی موفق به تولید شترمرغ شده است، هم می‌گوید:  واحد تولیدی خود را در سال 91 با اخذ تسهیلات 10 میلیون تومانی از طریق بسیج سازندگی ایجاد کرده‌ام.

 

وی با بیان اینکه واحد تولیدی که ایجاد کرده در ابتدا به تولید مرغ بومی پرداخته است، افزود: با ایجاد واحد توانستم دستگاه جوجه‌کشی را خریداری و اقدام به تولید مرغ بوی بیشتری کنم.

 

تولیدکننده موفق اسدآبادی بابیان اینکه با اخذ تهسیلات بسیج سازندگی توانستم واحد تولیدی شترمرغ را راه‌اندازی کنم، گفت: تسهیلاتی که از بسیج سازندگی دریافت کردم مربوط به اقتصاد مقاومتی بود که از سوی رهبر انقلاب بر آن تأکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: با اخذ این تسهیلات توانستم درآمدی را در راستای واحد تولید مرغ بومی و شترمرغ ایجاد کنم که از درآمد آن اقدام به خرید تعدادی 5 رأس گاو خریداری کنم

 

خلجی تصریح کرد: علاوه بر خود برای دو نفر نیز به‌صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده‌ام و هم‌اکنون در واحدهای تولیدی خود 2 هزار مرغ و خروس بومی، 30 شترمرغ و 5 رأس گاو دارم.

 

وی گفت: تسهیلاتی که از طریق بسیج سازندگی و بانک مهر اقتصاد دریافت کردم، بدون دردسر و به‌راحتی گرفته‌ام و این در حالی است که برای اخذ یک تسهیلات از بانک‌های دولتی با کلی دردسر و رفت‌وآمد و درزمینهٔ ضمانت‌ها مواجه می‌شویم.

 

 

وی به درآمد سالیانه خود اشاره کرد و گفت: در طول سالیانه حدود 70 الی 80 میلیون تومان از واحدهای تولیدی که به همت بسیج سازندگی و تسهیلات اقتصاد مقاومتی ایجاد کرده‌ام درآمدی برای خود و خانواده درست کرده‌ام و نیازی به کار دولتی ندارم.

 

خلجی به سخت‌گیری‌های دولت در پرداخت تسهیلات درزمینهٔ ضمانت‌ها و غیره اشاره کرد و گفت: برای گرفتن تسهیلات اقتصاد مقاومتی هیچ‌گونه سختگیری نبود و تنها با بردن یک ضامن بازاری اقدام کردم.

 

 

این تولیدکننده موفق اسدآبادی در پایان سخنانش گفت: بسیار خرسندم از اینکه باوجوداین تسهیلات توانستم اقتصاد و درآمدی را هم برای خود و خانواده‌ام رقم بزنم و نه‌تنها متکی به خانواده نباشم بلکه متکی به دولت نیز هم نیستم و حتی با تولید خود موجب افتخاری برای دولت هم هستم.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal