آخرین اخبار

5. آذر 1395 - 0:48   |   کد مطلب: 33384
نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی در محلی برگزار شد که بنا به گفته کارآفرینان شرکت‌کننده در نمایشگاه محل آن به لحاظ بازار فروش مناسب نبود و این نیازمند حمایت و بسیج شدن ادارات بود تا تحقق اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته شود.

به گزارش آوای سیدجمال؛  همزمان با گرامیداشت هفته بسیج دستاوردهای از بسیج سازندگی شهرستان اسدآباد به معرض نمایش گذاشته شد که این دستاوردها به‌نوعی اشتغال‌زایی برای مردم داشته باشد.

این نمایشگاه که برای اولین بار در محل پایگاه بسیج خواهران برپاشده است، محصولاتی چون عسل، ، صنایع‌دستی، ترشیجات و همچنین اختراعات یک مخترع جوان بسیجی وجود دارد.

 

همچنین دستاوردهای از بسیج سازندگی به صورت پوستر و عکس روی دیوار این نمایشگاه به چشم می خورد و فعالیت های بسیج سازندگی را در زمینه اقتصاد مقاومتی به نمایش گذاشته بود.

 

در این نمایشگاه بانویی که برای فروش محصول خود در این نمایشگاه حضور داشت، در کنار این بازارش در حال بافت لباسی بود، می‌گفت: این لباس را برای نوه‌ام می‌بافم و خود را مشغول کرده‌ام، البته دلیل اصلی حضورم در نمایشگاه برای فروش محصولاتم است.

وی با بیان اینکه پله های زیادی وجود دارد تا بازدید کننده ای به نمایشگاه بیاید، افزود: اگر همت مسؤولان بر این باشد که نمایشگاهی ایجاد کنند باید محلی مناسب و جلوی دید مردم را برای این امر انتخاب کنند.

 

یکی از این بانوان کارآفرین اسدآبادی که محصول ترشیجات عرضه می‌کرد، گفت: سال گذشته به همت بسیج سازندگی توانستم تسهیلاتی به مبلغ 15 میلیون تومان بگیریم و کارگاه کوچکی از محصولات ترشیجات ایجاد کنم.

 

خدیجه عادلی که خود را بسیجی می‌دانست، افزود: وجود نمایشگاه فرصتی بود که محصولات خو را به نمایش بگذارم اگرچه محلش زیاد مناسب نیست و رفت‌وآمد باوجود پله‌های زیاد کم بود.

وی با اشاره به عدم استقبال از نمایشگاه گفت: چندان فروش خوبی نداشتم و از دلایل آن محل نمایشگاه، نبود قدرت خرید مردم، هوای سرد و اطلاع‌رسانی ضعیف است.

 

این بانوی کارآفرین یادآور می‌شود که سال گذشته نمایشگاهی که در محل حمام نیلوفر برپا شد، مردم بیشتر استقبال داشتند چراکه به بهانه دیدن حمام از نمایشگاه بازدیدی داشتند.

 

وی یادآور شد: برگزاری این نوع نمایشگاه نیازمند حمایت ادارات دولتی است که بسیج شوند و اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشند.

 

رئیس بسیج سازندگی شهرستان اسدآباد با گرامیداشت هفته بسیج، اظهار کرد: بسیج مظهری از اقتدار و خودسازی است که این اقتدار در بسیج سازندگی به‌نوعی دیگر نمود پیداکرده است.

رضایی با بیان اینکه بسیج سازندگی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی گام بلندی را درزمینهٔ اشتغال‌زایی جوانان و مردم این شهر برداشته است، افزود: اگرچه مبالغ تسهیلات پرداخته زیاد نبوده اما توانسته‌ایم برای جوانانی اشتغال ایجاد کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه تاکنون 600 میلیون تومان تسهیلات در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده‌ایم، افزود: البته تا پایان سال جاری نیز این تسهیلات پرداخت خواهد شد.

 

رئیس بسیج سازندگی شهرستان اسدآباد با اشاره به برپایی نمایشگاهی از محصولات اقتصاد مقاومتی، تصریح کرد: این محصولات که شامل عسل، صنایع‌دستی و ترشیجات است، با پرداخت تسهیلات به متقاضیان آن رونق گرفته است.

 

وی با اشاره محل برپایی نمایشگاه گفت: متأسفانه این شهرستان محل دائمی برای نمایشگاه ندارد و به دلیل بروت هوا نمی‌توانستیم آن را در محلی باز برپا کنیم.

رضایی با قدردانی از شهردار بابت مجوز برپایی نمایشگاه محصولات اقتصاد مقاومتی، افزود: متأسفانه چندان استقبالی از نمایشگاه نشده که یکی از دلایل آن نبود محلی مناسب برای نمایشگاه است.

 

وی اضافه کرد: البته مردم هم قدرت خرید بالایی ندارند و باید این نمایشگاه‌ها در محلی مناسب تری برپا شوند که این شهر از آن محروم است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد
https://telegram.me/Avaseyedjamal