آخرین اخبار

13. آبان 1396 - 11:38   |   کد مطلب: 31061
صبح امروز همزمان با سراسر کشور دانش آموزان و اقشار مختلف مردم اسدآباد رأس ساعت 9:30 با تجمع در مقابل حسینیه آیت الله خامنه ای این شهر مسیرهای خیابان امام، میدان امام، خیابان فرهنگ تا میدان طالقانی را راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرنگار آوای سیدجمال؛ در این راهپیمایی که مسئولان ارشد شهرستان و نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و بسیج و جمعی از رؤسای ادارات دولتی هم حضور داشتند، با شعار مرگ بر آمریکا و ننگ بر اسرائیل و امریکای جنایتکار روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گرامی داشته شد.

 

در این راهپیمایی که دانش آموزان و دانشجویان پلاکاردهایی با عنوان "مرگ بر آمریکا"، و همچنین پرچم‌های ایران و آدمکهایی از ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا و پرچمی از وصیتنامه شهید محمدرسول رضایی با عنوان" در تشییع جنازه من پرچم آمریکا را ‌آتش بزنید تا همه بدانند من ضد آمریکایی و تابع ولایت فقیه هستم" را در دست داشتند.

 

در این راهپیمایی بعداز سخنرانی نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی، قطعنامه روز مبارزه با استکبار جهانی توسط یکی از دانشآموزان قرائت شد و مردم و حاضران شعار الله اکبر خامنه ای رهبر سر دادند.

 

همچنین در پایان راهپیمایی در آستانه اربعین حسینی مردم اسدآباد با نوحه سرایی یکی از مداحان اهل بیت(ع) به سینه زنی پرداختند.

 

در این روز با تعدادی از دانش آموزان حاضر در راهپیمایی به گفت‌وگو نشستیم.

 

آرمین سجادی دانش آموز کلاس ششمی است و می گوید: تنها دلیل شرکت کردنم در راهپیمایی این است که آمدم تا با حضورم کشورم را سربلند کنم.

 

حافظ رجبی دیگر دانش آموزی است که پلاکارد به دست شعار سر میداد علت حضورش را پرسیدم که او در پاسخ گفت:

آمدم تا کشورم آزاد و مستقل باشد و آمریکا از اتحاد ما چشمانش کور شود.

 

دوربین در دست از با شکوهی راهپیمایی عکس یادگاری می گرفتم در این میان تمام کسانی که در این راهپیمایی حضور داشتند، خودشان را در کادر دوربین می گذاشتند و نارضایتی از آمریکا را عنوان می کردند؛

 

 سینا مرادی یکی از هزاران شرکت کننده در راهپیمایی ۱۳ آبان بود که ۱۱ ساله بیش نداشت  اما گویی سال هاست با ظلم و بدگویی های آمریکا آشناست می‌گفت؛ من آمده ام تا به آمریکایی که مثل روباه مکار است بگویم ما هر چه که باشیم زیر بار ظلم و ستم تو نخواهیم رفت.

 

از بالای بام و یا بلندی به جمعیت زیبا که خیره میشدی جای سوال بود که چه حسی در میان مردم وجود دارد د که این چنین زیر دانه های باران پا به راهپیمایی گذاشته اند؟

 

در میان جمعیت عروسک ها و ماکت هایی که از شکل و شمایلی عجیب و خاص برای قیافه ی زشت آمریکا و ترامپ درست کرده بودند بسیار جالب و خلاقانه بود.

 

محمد عرفان و ابوالفضل  کوهی دو برادر دوقلویی که دست به دست هم ماکت ترامپ بد عهد را به دست گرفته بودند می گفتند آمدم تا پرچم آمریکا را آتش بزنیم و به آمریکا بفهمانیم تا بداند در هر شرایطی از او نمی ترسیم.

 

انتهای پیام/ن

 

دیدگاه شما

نقشه ماهواره ای اسدآباد
پیش بینی وضعیت هوای اسدآباد